2012 m.
Projektu tęsėme kamerinių poezijos ir muzikos vakarų tradiciją, siekiame praturtinti ir paįvairinti kurorto kultūrinį gyvenimą.
Paminėjome jubiliejines: Maironio 150-ąsias, Bernardo Brazdžionio 105-ąsias, Kazio Bradūno 95-ąsias, Liūnės Sutemos 85-ąsias gimimo metines, stengėmės juose prisiminti ir paminėti savo gyvenimu ar kūryba su Birštonu susijusius kūrėjus.
4 VAKARAI, PASIPUOŠĘ LITERATŪRA, TEATRU IR MUZIKA
Pirmąjį projekto vakarą skyrėme poetui M. K. Sarbievijui.
Birštonui M. K. Sarbievijus yra svarbus ir minėtinas dėl to, kad primena karališkąją kurorto praeitį. Savo „Miškų žaidimuose“ poetas rašė: „...šviesiausiasis Vladislovas IV, Lenkijos karalius, atvyko į Birštono miškus medžioti...“ – kurortas buvo žinomas kaip Vytauto Didžiojo ir kitų to meto didikų medžioklės vieta.
Literatūrinę - muzikinę impresiją ,,To džiaugsmo, kuris taip svaigino, nė pėdsako neliko“ atliko aktorė Olita Dautartaitė. Programoje skleidėsi išeivijos, išblaškytos karo vėtros po pasaulį, ilgesio godos – Tėvynės, gimtųjų namų, artimųjų. Ilgesio atmosferą stiprino lietuvių kompozitorių kūriniai, atliekami klarnetininko.
Skambėjo Maironio eilėraščiai, fragmentai iš jo laiškų ir pamokslų, M. K. Čiurlionio preliudai, Juozo Naujalio ir Antano Kačanausko dainos. Literatūrinė - muzikinė impresija vedė Poeto gyvenimo ir kūrybos keliais – per jo svajones, troškimus, dramatiškus išgyvenimus, apmąstymus apie kūrybą, per jo viltis, tikėjimą ir meilę...
Baigiamasis projekto vakaras buvo skirtas Vytautui Mačerniui – jauniausiam literatūros klasikui, naujosios lietuvių poezijos pradininkui, vienam pačių reikšmingiausių savo kartos poetų.
Dalyvavo Kauno valstybinio dramos teatro aktoriai: Inga Mikutavičiūtė, Neringa Nekrašiūtė, Gabrielė Aničaitė, Gintautas Bejeris, Aleksandras Kleinas, Artūras Sužiedėlis, Saulius Čiučelis.
Jie atliko poetinę-muzikinę kompoziciją, skirtą Vytauto Mačernio kūrybai įamžinti. Programoje skambėjo poeto eilės, vizijos, dainos poeto tekstais ir autorinė Ingos Mikutavičiūtės muzika.