Vokologija – pagalba sau balsu

Vokologija – pagalba sau balsu

Žmogaus balsas yra viena intymiausių asmenybės išraiškos formų. Per jį komunikuojame su aplinka, papasakojame pasauliui apie save.

Įgyvendinus projektą „Vokologija – pagalba sau balsu“, bendradarbiaujant su profesionalia kūrėjų komanda: Laura Budreckyte (kompozicija / vokalas), Richardu Baniu (klavišiniai), Vyčiu Nivinsku (kontrabosas), Tuomu J. Rasanenu (mušamieji / perkusija), Viliumi Keru (garso įrašas ir masteringas), Indre Budreckyte (akvarelė), Neringa Žukauskaite (dizainas), Egle Beinoriene (psichoterapija), bei partneriais, sukurtas ir išleistas muzikos terapijos leidinys (kompaktinė plokštelė) „Vokologija – pagalba sau balsu“.

„Vokologija – pagalba sau balsu“ – unikali, autentiška kompozitorės, džiazo vokalistės, muzikos terapeutės Lauros Budreckytės sukurta garso terapijos programa, kurioje balso, muzikos, improvizacijos dermė padės pažinti savo emocijas, išsilaisvinti iš streso ir nerimo.

Klausytojai improvizuodami balsu gali atlikti užduotis: Saugi vieta (laikas), Pauzė, Mano ritmas, Vidinis vaikas, Aš pasirenku, Drąsa būti, Pasitikėjimas, Autentiškumas, Dėkingumas, Sugrįžimas.

Kviečiame leistis į susitikimą, į nenutrūkstantį dialogą su savimi.

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

1. SAUGI VIETA | Susikurkime saugią vietą, kurioje gyvena mūsų vidinis balsas, kurioje galime pabūti, kai pavargstame nuo išorinio ritmo, įkvėpti galios ir tikėjimo.

 

2. PAUZĖ | Gebėjimas sustoti toks pats svarbus, kaip ir veiksmas ar skambėjimas. Įsiklausykime į savo vidinį balsą, atitraukime dėmesį nuo intensyvaus gyvenimo galvoje ir susitelkime į savo kūną.
 

3. MANO RITMAS | Įkvėpimas yra pirmas, o iškvėpimas – paskutinis mūsų veiksmas šioje žemėje. Kvėpuokime stebėdami kiekvieną iš jų. 

 

4. VIDINIS VAIKAS | Kiekviename iš mūsų gyvena vidinis vaikas, saugantis vaikystės energiją bei jausmus: koks jis? kiek jam metų? kokia jo nuotaika? ką jis norėtų išgirsti?

 

5. AŠ PASIRENKU | Jei vestume šios dienos užrašus, pasvarstykime, kiek kartų juose nugultų žodis „reikia”, už jo galėtume rasti mums keliamus lūkesčius, duotus uždavinius, idealus. Šią akimirką, įsivaizduokime, kad „reikia” pakeičiame į „aš pasirenku” ir smalsiai tyrinėdami save, pasirinkime ką norime dainuoti.

 

6. DRĄSA BŪTI | Neretai turime baimių, dažnas – baimę reikšti save. Net iškilus baimei pamėginkime nesileisti jos užvaldomi, surizikuokime dainuoti garsiai.

 

7. PASITIKĖJIMAS | Balsui tapus tvirtesniam, pažiūrėkime, kur jis mus nuves, tegul lūpose gimsta autentiška daina, improvizuokime.

 

8. AUTENTIŠKUMAS | Kaip suprasti, kas man iš tikrųjų svarbu ir kaip tai vertinga? Pabaikime įraše skambančius sakinius ištardami mums reikšmingus žodžius.

 

9. DĖKINGUMAS | Apkabinkime save, padėkokime ir nusišypsokime sau, kiekvienas mūsų sprendimas yra vertingas jau savaime.

 

10. SUGRĮŽIMAS | Sugrįžkime į saugią vietą, kurioje pradėjome kelionę savo vidiniu balsu. Kaip dabar jaučiasi kūnas? Koks jausmas dominuoja? Ši saugi vieta visada bus su mumis kiekvienu, nuo jos galime pradėti kelionę ir į ją sugrįžti, patys pasirinkdami, kaip greitai ir kokio tvirtumo žingsniu norime keliauti.

    

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Projektą organizavo: Birštono viešoji biblioteka. 

Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba , Birštono savivaldybė .

Partneriai:         Birštono neįgaliųjų draugija                    

Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-17
Galerija